YouTube Adsense Hesabım Onaylanmadı ?


YouTube Partner Programı Nedir ?Yeni oluşturulan partner programına göre,eğer YouTube kanalınızın 1000 aboneden az bir sayıya sahip ve son 12 ayda 4 bin saat izlenme geçmişiniz yoksa ne yazık ki kanalınızdan para kazanmak mümkün olmuyor.Youtube Partner Programnına dahil olmak demek ,videolarınızda AdSense reklamlarının bulunması demek.Hal böyle olunca videoları gelire açabilme şartları daha da zorlaştırılmış oldu.Eğer sizde videolarınızdan gelir elde etmek isterseniz. bu güncellenen şartı yerine getirmeniz gerekiyor.Eğer siz bundan önceki partner  programına katılmışsanız ki bir önceki söz konusu şartın 10.000 izlenme idi.Sizi de bu durum etkileyecek mi?Yani eski partner program şartı olan 10 bin izlenmeye ulaşamayanlar için bu durum nasıl mı etkileyecek?
Küçük Kanallar Ne yapmalı

Hakları korumak olayı epey farklı bir konu ancak yaptığınız işten emekten de hiç para kazanamamak nasıl bir olay?Acaba YouTube daha fazla YouTuber istemiyor  mu  ki böyle ağır şartlar veriyor? YouTube yaptığı açıklamada bu kararı kapsayan kanalların yaptığı açıklamada bu kararı kapsayan kanalların çoğunluğunun aylık gelirinin 100 dolardan az olduğunu vurguluyor.YouTube Platformu kanalların uzun zamandır görüntülenme sayısına değil  izlenme süresine önem veriyor.


YouTube kanallarının izlenme süresi hem kanal için hemde YouTube için önemli bir kavram.Video süreleri 10 dakikayı geçen videoların daha da fazla almalarının sebebi de budur.YouTube yeni partner programlarıyla artık hobi olarak yapılacak bir iş değil YouTube.


YouTube Adsense 4000 Saat 1000 Abone şartını geçmesine rağmen onaylanmadı.


Bu sorun ile ilgili YouTube İngilizce Foruma atılan maile gelen cevap ; Nisan sonuna kadar incelemeler devam etmektedir.Fakat aralık ayındayız ..


Adsense onaylatmak için düzenli olarak içerik girmek ve kanalı geliştirmek gerekiyor.4000 saat izlenme 1000 aboneyi aşan binlerce kanal var ..


Hazırladığınız videoyu olduğundan daha enerjik ve süslü yapmaya özen gösterin.

Videoları her gün belirli aralıklarla düzenli bir şekilde yükleyin..


Videolarınızın anahtar kelimelerini iyi belirleyin


İçerik yüklemeye düzenli olarak devam edin ve bunun yanında içeriklerinizi yüklerken facebook,twitter,ve instagramdan da videolarınızın reklamını yapın,sosyal medyanın var gücünüzle kullanın ..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

En Ucuz Domain / Domain / Ucuz Alan Adı 2019

Popüler Yayınlar

Translate