Tüm Mürettabatı Ölü Olarak Bulunan Hayalet Gemi

Tarihe Hayalet Gemi Olatak Geçen Gizem : SS Ourang Medan Olayı
 1947 yılında Endonezya'nın Sumatra açıklarında ilerleyen Hollanda bandıralı gemi olan SS Ourang Medan ,denizin ortasındayken,gemiden sürekli yardım çağrıları yapıyordu.
SS Ourang Medan gemisinde gönderilen acil mesajlarda yardım istenmesiyle başlayan ve kaptan dahil tüm mürettebatımız öldü denilen mesajın hemen ardından ölüyorum!Diye ikinci mesaj gönderilmiştir.Mesajı alan iki amerikan gemisinden biri olan Silver Star hemen koordinatları tespit edip Ourang Medan'ın yanına gitmiş ancak gemide bir tane köpek de dahil olmak üzere cesetlerle karşılaşılmıştır.


Mesajları gönderen tayfada  haberleşme odasında ölü bulunmuştur. SS Ourang Medan olayını tuhaf yapan şey ise tüm cesetlerin elleriyle işaret ederek güneşe baktılarının belirtilmesidir.


Ağızları sonuna kadar açılmış suratlarında korku ifadesi ve dişlerini sıkmış bir şekilde duran ölüler.Diğer bir ilginçlik ise ölenlerin vücutlarında darbe veya yaralanma belirtisinin görülmemiş olmasıdır.


SS Ourang Medanı bulan ve en yakın limana götürmek için yedeğe alan Silver Star mürettebatı geminin kargo bölümüne girmeye çalışırken SS Ourang Medan'da dumanlar çıkmaya başladığını farkedip. Stara dönerek iki gemiyi ayırdılar.Silver Star'ın ayrılmasının ardından bugün bile nedeni bilinmeyen bir patlama gerçekleşir ve saniyeler sonra Ourang Medan sulara gömülür.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

En Ucuz Domain / Domain / Ucuz Alan Adı 2019

Popüler Yayınlar

Translate