Olabildiğiniz Kadar Dağınık Olun !


Dağınıklığı seven insanların diğer insanlara göre daha yaratıcı ve daha zeki olduğu ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalar ,dağınıklığın yaratıcılıkla orantılı olduğunu ortaya koydu .Dağınık yaşayan insanların ise tembel değil beyinlerinin farklı çalıştığı dağınıklığı seven insanların diğer insanlara göre daha yaratıcı ve daha zeki olduğu ortaya çıktı.

Minnesota Üniversitesinden Kathleen Voh'un yaptığı araştırmalar ,dağınık insanlarla ilgili düşünceyi değiştirecek türden...


Dağınıklık Yaratıcılık Demektir!


Sıradan insanlar grup normlarına uyup masalarını sürekli düzenli tutmaya çalışıyorlar.Yaratıcı insanlar ise kendi kurallarını yazıp beyinlerindeki düzenlerine göre masalarını yerleştiriyor.Dışarıdan bakanlar için kaostan doğan bu düzen dağınıklık gibi gözükse de ,aslında yaratıcı insanların düşünmesini sağlıyor.Yaratıcı insanların beyinleri daha farklı çalıştığı için ,dağınıklık aslında onların zihinlerini yansıtıyor.


O anda akıllarında olan her işi ya da objeyi  karşılarında görmek istiyor.Bu dağınıklığı beyinlerinde birleştirip yaratıcı işler oraya koyabiliyorlar.Dağınıklığı ünlü Albert Einsstein'in bu konuda gelen bir soruya verdiği cevap aslında olayı örnekliyor.

Einstein ,"masalar beynimizin için yansıtıyorsa,masanın  üstü boşsa ne düşünmemizi bekliyorsunuz ? diyerek bu psikolojik bulguyu yıllar önce özetlemiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

En Ucuz Domain / Domain / Ucuz Alan Adı 2019

Popüler Yayınlar

Translate