Kilolarınıza Yatarak Vedalaşın

Uyurken metabolizmanın yavaşladığı gerçeğini asla değiştiremeyiz ancak uyumadan önce bir takım yöntemlerle kilolarınıza veda edebilirsiniz.

Yatmadan önce yapacağınız bir takım değişiklikler kilo vermenizi sağlayabilir.İşte sizlere metabolizmanızı yatarken bile çalıştıracak ve uykunuzda kilo vermenizi sağlayacak 5 önemli bilgi Egzersiz  : 

Yatmadan önce ağır egzersizler yapmamaya özen gösterin.Kalp ritminizi hızlandırır ve uyumanızı zorlaştırır.Yapacağınız egzersizlerin sizi rahatlatıcı etkisi olmasına özen gösterin.Sert ve yorucu egzersizler yerine yoga ve meditasyon yöntemlerini deneyin

Üzüm Suyu :

Yapılan araştırmalarda ,üzümde yer alan resveratol adlı madde vücudunuzda yağ yakım sürecini büyük ölçüde hızlandırıyor.Yatmadan önce bir bardak üzüm suyu hem sağlıklı beslenmeniz hem de vücudunuzdan kötü yağları arındırmanız açısından mükemmel bir yöntem olacaktır.


Çıplak Uyuyun : 

Uzmanlar çıplak uyuyan kişilerin yağ yakımını hızlandırdığını öne sürüyor.Bu durum uyku sırasında bedeninizin soğuyarak ısınmak için yağları yakmasıyla gerçekleşiyor.Bu sebepten çıplak uyuyan kişilerde metabolizma hızı daha fazladır.

Atıştırmak : 

Uzmanlar yatmadan önce 300 kaloriyi geçmeyecek atıştırmalıkların kilo vermenize yardımcı olacağını belirtiyor.Örneğin yoğurt tüketerek yatağa girmek hem protein ihtiyacınızı karşılar hem de kalsiyum açısından zengin olduğu için rahat uyumanızı sağlar.

Aydınlık odada uyumayı 

Aydınlık bir odada uyumak ,vücudun melatonin üretimini durdurmaktadır.Bu durum,yorgun uyanmanıza ve sabahları daha fazla yiyecek tüketmenize neden olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

En Ucuz Domain / Domain / Ucuz Alan Adı 2019

Popüler Yayınlar

Translate