Jandarma Sahil Güvenlik Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi  Başkanlığı bünyesindeki kurumlarda istihdan edilmek üzere 5 farklı unvanda toplamda 33,Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında istihdam edilmek üzere 4 farklı unvanda 4 olmak üzere toplamda 37 devlet memuru alımı yapılıyor.

Başvuru Şartları : 


- Türk Vatandaşı olmak 


- 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak ve internette yayınlanan başvuru kılavuzunda unvanların karşısında belirtilen puan türünden ,belirtilen en az puanı almış olmak.


- Müracaat tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya  Türk Medeni Kanunun 12'nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak


-657 Devlet Memurları Kanunu 53'üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

- Erkek adaylar için : askerlikle ilgisi bulunmamak ,askerlik çağına gelmemiş bulunmak,askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

- Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN ?

Söz konusu ilana başvurular 11-26 Aralık 2018 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.Başvuruların başlama ve bitiş saatleri,alım yapılacak devlet memuru branşları,alım şartları ve diğer detaylar.
www.jandarma.gov.tr             www.jsga.edu.tr               www.dpb.gov.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

En Ucuz Domain / Domain / Ucuz Alan Adı 2019

Popüler Yayınlar

Translate