EGM 10 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak ?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruyla beraber 10 bin bekçi alımı için sürecin ne zaman başlayacağı belirtildi.Bunun yanı sıra bekçi alımına ilişkin genel şartlarda belli oldu.Peki 10 bin bekçi alımı için ilan ne zaman yayımlanacak?10 bin bekçi alımında başvurular nasıl yapılacak?10 bin bekçi alımı başvuru ekranı.
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından İl Emniyet Müdürlüklerine 7 bin bekçi alımına ilişkin bir yazı gönderildi.Söz konusu yazının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

GÖNDERİLEN YAZI 

2018 yılı 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine giriş sınavı sonrasında 7 Ocak 2019 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığına bağlı eğitim kurumlarında meslek içi eğitim başlayacağından dolayı asil ve yeteri kadar yedek olarak belirlenen adaylara yönelik planlama yapılan ile emniyet müdürlükleri tarafından 3 Aralık 2018 tarihinden itibaren Sağlık Raporu işlemleri kısa sürede  tamamlandıktan sonra Sağlık İşleri Daire Başkanlığına gönderilecek ve Sağlık İşleri  Daire Başkanlığı  tarafından da söz konusu raporların  6 ocak 2018 tarihine kadar sonuçlandırılması istenilmiştir.

10 BİN BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK ?

Gönderilen yazıya göre 10 Bin bekçi alımı için süreç 7 bin bekçi alımına ilişkin eğitim başladıktan sonra yani 7 Ocak'tan sonra başlayacaktır.

Genel Şartlar 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak 

En az lise veya dengi okul mezunu olmak 

En az 167 cm boyunda olmak

Beden kitle indeksi 18-27 arasında olmak

Alım yapılan il sınırları içinde en az bir yıl ikamet ediyor olmak

Askerliğini yapmış olmak

18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak

Sicil kaydı olmak ve güvenlik soruşturması olumlu olmakkaynak :kamupersoneli.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

En Ucuz Domain / Domain / Ucuz Alan Adı 2019

Popüler Yayınlar

Translate