25 Bin JÖH-JÖAK-JOPER Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin JÖH,JÖAK,ve JOPER  alımı yapılacak.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde her yıl 25 bin jandarma alımı yapılacağını ifade etmişti.Bu alımlar kapsamında adaylar eğitim seviyesinin en az lise mezunu olmasını talep ediyorlar.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında her yıl 25 bin jandarma alımı yapılacağını  ifade etmişti.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında jandarma alımı hakkında "2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz. 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık ,toplam sayımız 195 bine ulaştı.Her yıl 25 bin jandarma alacağız profesyonelliği tamamlayacağız.Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık" ifadelerini kullanmıştı.

Jandarma personel alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yapmazken genel şartlar hakkında  da bilgi paylaşımı yapılmadı..                                                                                               Kaynak:kamupersoneli.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

En Ucuz Domain / Domain / Ucuz Alan Adı 2019

Popüler Yayınlar

Translate